Vláda posílá seniorům skrze poštu znehodnocené roušky. Mohou ohrozit zdraví

Vláda nedávno rozhodla, že třem milionům seniorů pošle v obálkách 15 milionů roušek a tři miliony respirátorů. Pracovníci České pošty roušky vybalili z originálního balení a po pěti kusech je spolu s jedním respirátorem vložili do obálky. Jenže rouška je zdravotnický prostředek a zákon říká, že pokud nemá originální obal a chybí k ní návod, je nepoužitelná a měla by být zlikvidována, upozornil server zdravotnnickydenik.cz.

Do podniku Česká pošta se proto vypravili i kontroloři Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL). Takové roušky bez ochranného obalu by totiž měly být zlikvidovány.

Na vše se přišlo díky twitterovému účtu České pošty. Ten přinesl záběry, jak její pracovníci vybalí roušky z originálního obalu a každých pět kusů vloží do obálky a přidají k nim jeden respirátor. „Dnes a zítra obálkujeme roušky a respirátory. Největší třídírny jedou nonstop. Největší nápor je tradičně v pražských Malešicích, kde se kompletuje třetina všech ochranných pomůcek. Po tři miliony lidí 60+ bude připraveno 15M roušek a 3M respirátorů,“ tweetuje nadšeně Česká pošta.

Nadšení však rozhodně nesdíleli překvapení lidé na sociálních sítích. Jejich reakce byly vesměs nesouhlasné. „Vážně vyjímáte z originálního balení a vkládáte po pěti kusech do papírové obálky? Takže vlastně již znehodnocené ústenky? Navíc bez označení, které každý prodejce či distributor musí mít,“ napsal například diskutující George.
Zdroj: Denik.cz – Zprávy … (celý článek zde) –>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *