Šílený dentista trhal zuby na kolonožce, na dlouho dotrhal


Lockhart byl v lednu obviněn kromě jiného z podvodů, kdy pacientům prováděl zákroky, které nebyly potřeba. Za ně si poté účtoval peníze. Jeho praktiky odhalila bývalá spolupracovnice v roce 2017. Zákroky rovněž nechal vykonávat svoji asistentku Shaunu Cranfordovou, která neměla patřičný trénink a vzdělání.

U soudu čelil dále obvinění ze 46 podvodů, kdy si účtoval peníze za zákroky, které neprovedl. Na internetu se navíc objevilo video, kdy u extrakce zubu stál na hoverboardu, tedy pojízdném prkně či kolonožce.

„Neměla jsem o tom ponětí, kdybych to věděla, rozhodně bych s tím nesouhlasila,” uvedla u soudu Veronica Wilhelmová, která je na videu v roli pacientky. Další pacient si stěžoval, že mu zubař vytrhl čtyři zuby bez jeho souhlasu, uvedl server Metro News.

Podle soudu dvojice fakturovala náklady za neoprávněné anestezie ve výši dvou milionů dolarů (45 milionů korun). V narkóze navíc drželi pacienty déle, než bylo potřeba.

„Málem zabil mnoho pacientů, které bez souhlasu uspával, aniž by k tomu měl patřičný trénink a povolení. Následně se dopouštěl finančních podvodů,” zaznělo u soudu.

Lockhart začal pracovat v soukromé zubařské ordinaci v roce 2015. O rok později ordinaci koupil a přejmenoval. Nyní stráví 12 let za mřížemi. O trestu pro jeho asistentku teprve bude rozhodnuto.


Zdroj: Novinky.cz … (celý článek zde) –>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *