Nissan představuje nové retro kupé Z. Má šestiválec a manuální převodovku


Poslední ze „zetkového” rodu, model 370Z, je ve výrobě už od roku 2009. I přesto, že emisní předpisy a další obtíže sportovním kupé nepřejí, se Nissan rozhodl uvést novou generaci. Zatím se jedná o předprodukční vůz nazvaný Z Proto.

Již v minulosti Nissan toto označení použil pro supersport GT-R těsně před premiérou v podstatě nezměněné předsériové varianty. Dá se tedy předpokládat, že se díváme na auto více méně připravené k produkci.

Novinka je opravdové retro. Příslušnost ke své rodině hlásí už typickým zkosením střechy a celkovým profilem s dlouhou kapotou. Předchůdce připomíná i zakulacenými světlomety nebo zadními svítilnami ve stylu modelu 300ZX.

Nissan 240Z, v Japonsku prodávaný jako Fairlady Z.

Foto: Nissan

Nissan 300ZX gen. Z32

Foto: Nissan

Rovněž v interiéru s 12,3palcovou obrazovkou infotainmentu najdeme odkazy, ovšem především na předchůdce. Ten byl rovněž charakteristický detaily, jako jsou kulaté kliky na dveřích nebo trojice analogových ukazatelů.

Ty zobrazí i údaje o motoru, kterým je šestiválec o výkonu 400 koňských sil a točivém momentu 474 newtonmetrů. Nissan se zatím nepodělil o bližší technické specifikace. Předpokládá se, že se jedná o jednotku z amerického Infiniti Q60. Přeplňovaný vidlicový motor by tehdy měl zdvihový objem tří litrů.

Japonci ovšem potvrdili, že se jedná o vůz klasické koncepce, tedy s motorem podélně a pohonem zadních kol. Pro tradicionalisty je tu i manuální převodovka.

Až dorazí sériový model, měl by cílit především na Spojené státy. „Pokud jde o evropský prodej, zmenšující se evropský trh sportovních automobilů a specifické emisní předpisy znamenají, že společnost Nissan nebyla schopna vytvořit životaschopný obchodní plán pro zavedení produkční verze modelu Z nové generace v Evropě,” řekl pro web Carscoops mluvčí automobilky.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Nissan na Sauto.cz.


Zdroj: Novinky.cz … (celý článek zde) –>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *