Neobvyklý pohled. Nadšenec umístil kameru do sání extrémně výkonného motoru


Pomocí speciálního držáku, jehož výrobu ovšem neupřesnil, namontoval mezi škrticí klapku a sací kanály kameru. Umístil ji tak, aby přímo viděla do čtvrtého válce, na jeho vstřikovač – motor má nepřímé vstřikování paliva – i ventily.

A právě chování vstřikovače je jednou z nejzajímavějších částí videa. Běžně stříká trošku paliva v přesně daných časových intervalech, ale všimněte si, jak pod plným plynem ve vysokých otáčkách a za maximálního tlaku turbodmychadla dodává palivo v obrovském množství.

Toyota Supra z filmu Rychle a Zběsile, který tento model proslavil. Fotografie pochází z aukce z roku 2015.

Foto: Profimedia.cz

Není podstatné, že tento motor je upravený a má obrovské turbodmychadlo s ohromným plnicím tlakem – byť konkrétní čísla neznáme – ve všech benzínových motorech to je stejně. Na 14,7 dílu vzduchu je třeba dodat 1 díl paliva, takže čím víc vzduchu do sání natlačí turbodmychadlo, tím víc paliva je třeba vstříknout.

Za zmínku stojí také „záblesky” bílé mlhy v sání, která ukazuje na prudkou změnu tlaku při zavření škrticí klapky. V ten moment se v sacím traktu místo přetlaku extrémně rychle vytvoří podtlak.

Neznámá nahnědlá kapalina, která se v sání objevuje, tam nepatří, a autor videa také po vytažení kamery říká, že se podívá po problému.

Sériová Toyota Supra IV. generace, označená A80

Foto: Toyota

Zbývá dodat, že něco podobného není radno zkoušet na vlastní pěst. Existuje totiž riziko poškození kamery, rámečku či držáku v případě, že by se něco za jízdy uvolnilo. Úlomky náčiní by mohly být nasáty do motoru, kde by mohly způsobit vážné škody.


Zdroj: Novinky.cz … (celý článek zde) –>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *