Navalnyj byl otráven už v hotelu v Tomsku vodou z lahve, tvrdí jeho tým


Navalného tým zveřejnil na Instagramu videozáběry z hotelového pokoje, ve kterém opoziční předák pobýval. „Hned jsme věděli, že Alexej není jen lehce nemocný, takže jsme zavolali právníka a postupně začali balit všechny věci, které jsme v místnosti našli,“ stojí v příspěvku.

Všechny předměty byly odeslány na německou kliniku Charité, kde se Navalnyj zotavuje. Němečtí experti později potvrdili, že byl otráven nervově paralytickou látkou novičok. Podle Navalného týmu nalezli vědci stopy jedu právě na lahvi s balenou vodou.

„Záběry z hotelových kamer zabavilo ministerstvo vnitra. Ale vyšetřování ani tak nezačalo,“ napsala Navalného mluvčí Kira Jarmyšová na Twitteru. Právě ona původně zveřejnila informaci, že byl Navalnyj otráven. Jako příčinu uvedla jed v čaji, který dlouholetý kritik současného ruského režimu vypil na letišti v Tomsku.

Navalnyj minulý měsíc upadl do bezvědomí během letu z Tomsku do Moskvy. Letadlo poté nouzově přistálo v Omsku, kde byl hospitalizován a odkud byl posléze přepraven zvláštním letem do Berlína. Oponent ruského prezidenta Vladimira Putina byl podle německých expertů otráven novičokem. Rusko vinu odmítá a tvrdí, že neexistují žádné důkazy pro toto tvrzení.


Zdroj: Novinky.cz … (celý článek zde) –>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *