Další opatření. Vojtěch chystá omezení vnitřních hromadných akcí

„Situace pokud se bavíme o aktuální epidemiologické situaci není dobrá, to je nesporný fakt,“ připomněl na úvod ministr zdravotnictví. „Vidíme, že nárůsty probíhají prakticky ve všech zemích. Někde jsou větší, někde menší, ale ten trend je jednoznačný,“ komentoval současný vývoj koronavirové pandemie ve světě.

Za pozitivní Vojtěch označil připravenost České republiky zejména z hlediska testovacích kapacit. „V pátek myslím byl nejvyšší počet, téměř 19 tisíc testů, a očekáváme, že tyto počty budou pravidlem i v následujících obdobích,“ upřesnil.

Vojtěch také uvedl, že většina nakažených koronavirem je na rozdíl od jara ve věku 20 až 29 let. Mohou to být podle ministra lidé, kteří se nakazili právě na klubových akcích a mohou být zdrojem šíření nákazy i mezi rizikovými skupinami.

„Budeme muset přijmout další opatření, pravděpodobně od pátku. Budou se týkat hromadných akcí. Nebude možné prodávat vstupenky na stání, vždy bude muset být místo k sezení,” informoval Vojtěch o chystaných opatřeních.

Cílem je podle ministra zastavit aktuální nárůst počtu lidí pozitivních na nemoc covid-19, který je vyšší než na jaře. “Nárůsty budou pokračovat i v následujícím období, čísla budou podobná současným nárůstům. Děláme určité modelace vývoje, slibujeme si zaváděním opatření stabilizaci situace,” ujišťoval Vojtěch poslance.

Debata o vývoji epidemie

Opozici se na dnešním jednání podařilo prosadit debatu o vývoji epidemie nového koronaviru, o kterou se pokoušela už v úterý. Tentokrát návrh podpořili i poslanci komunistů a vládní ČSSD. Poslanci ANO se při hlasování zdrželi.

Sněmovna na návrh Pirátů, TOP 09, ODS, KDU-ČSL a STAN kontroluje plnění úkolů, které v červnu uložila vládě. 
Zdroj: Denik.cz – Zprávy … (celý článek zde) –>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *