Bývalý detektiv Vokál dostal znovu podmínku za vyzrazení zátahu


Právu to potvrdil dozorující státní zástupce Michal Muravský. Verdikt není pravomocný, lze se proti němu odvolat, případ by pak řešil Městský soud v Praze. Ten loni po odvolání obhajoby zrušil předchozí podmínku a poslal kauzu zpět na obvod k novému projednání.

Vokál se podle soudu dopustil zneužití pravomoci úřední osoby. Obžaloba tvrdí, že prozradil podnikateli Albinu Arifovičovi, se kterým udržoval přátelské kontakty, že policie bude zasahovat v kauze Vidkun.

Podnikateli podle státního zástupce zaslal Vokál prostřednictvím aplikace Viber zprávu: „Už je pozdě, už s tím nic neuděláme, zbytek ústně“. Na dotaz podnikatele, o co jde, mu údajně odepsal, že o něj, ani o Arifoviče nejde.

Na otázku, jestli se má podnikatel připravit na útok ze strany tehdejšího policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), mu Vokál, který v té době byl jedním z vysokých důstojníků ÚOOZ, podle obžaloby odpověděl, že ne.

Olomoucká korupční kauza Vidkun už rovněž mezitím skončila u soudu. Týká se vynášení informací z policejních spisů. Obžalováni jsou bývalý hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD), vlivný podnikatel Ivan Kyselý, někdejší olomoucký policejní náměstek Karel Kadlec či šéf krajské hospodářské kriminálky Radek Petrůj.

Vokál společně s Arifovičem figuruje jako obžalovaný i v další kauze, kdy měl exdetektiv v letech 2010 až 2015 dávat Arifovičovi informace z živých spisů o šéfovi ČEZ Danielu Benešovi či lobbistovi Romanu Janouškovi. Obžalobu týkající se mimo jiné i korupce podal státní zástupce v březnu, hlavní líčení zatím ve věci nařízeno nebylo.


Zdroj: Novinky.cz … (celý článek zde) –>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *